SIT2024BA-S2-XXN-25.000000E
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT2024BA-S2-XXN-25.000000E PDF
Type Description
Series:SiT2024B
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.8mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-74A, SOT-753
Size / Dimension:0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)