SIT1602BI-13-XXE-48.000000D
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-XXE-48.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B2-25NU133.516483T
SiT3372AI-2B2-25NU133.516483T
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
SiT3373AC-4E2-25NB500.000000Y
SiT3373AC-4E2-25NB500.000000Y
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-1B2-30NB500.000000Y
SiT3373AI-1B2-30NB500.000000Y
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
SIT1602BI-13-XXE-48.000000D
SIT1602BI-13-XXE-48.000000D