SIT1602BC-83-18N-33.333330Y
Description
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
DataSheet
SIT1602BC-83-18N-33.333330Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.33333 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)