SIT8208AI-G2-18S-16.000000X
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-G2-18S-16.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-30NE148.425787T
SiT3372AI-1B2-30NE148.425787T
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ
SiT9365AI-1B3-30E322.265625T
SiT9365AI-1B3-30E322.265625T
XTAL OSC XO 322.265625MHZ LVPECL
SiT3373AC-4E2-33NB445.500000X
SiT3373AC-4E2-33NB445.500000X
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL