SIT8209AC-81-18S-133.300000T
Description
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-81-18S-133.300000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:133.3 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-22-18N-38.000000D
SIT1602BI-22-18N-38.000000D
MEMS OSC XO 38.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AI-2B9-25NU135.000000Y
SiT3372AI-2B9-25NU135.000000Y
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
SiT3373AC-2E2-33NB256.000000T
SiT3373AC-2E2-33NB256.000000T
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-1B3-30NU133.650000Y
SiT3372AC-1B3-30NU133.650000Y
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
SIT8209AC-81-18S-133.300000T
SIT8209AC-81-18S-133.300000T
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
SiT3372AC-4E3-28NC74.250000T
SiT3372AC-4E3-28NC74.250000T
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
SiT3373AI-1E2-33NY622.080000X
SiT3373AI-1E2-33NY622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL