8NE-27.000MDM-T
Description
XTAL OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD
DataSheet
8NE-27.000MDM-T PDF
Type Description
Series:8NE
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.032" (0.81mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-1B2-25NZ222.750000X
SiT3373AI-1B2-25NZ222.750000X
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL