ASEMB-24.576MHZ-XY-T
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASEMB-24.576MHZ-XY-T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)