550KC644M531DGR
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 644.5310MHZ CML
Catalog
Oscillators
DataSheet
550KC644M531DGR PDF
Type Description
Series:Si550
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:644.531 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±75ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):117mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)