SIT9365AI-4B3-25E100.000000Y
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL
DataSheet
SIT9365AI-4B3-25E100.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT9365, Elite Platform™
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCSL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)