SIT1602BI-72-33S-33.000000E
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-72-33S-33.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2B9-28NC644.531250Y
SiT3373AC-2B9-28NC644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ LVDS
SiT3372AC-4E3-33NX90.000000X
SiT3372AC-4E3-33NX90.000000X
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-1E3-30NG223.000000T
SiT3373AI-1E3-30NG223.000000T
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVPECL
RN731JTTD1053B25
RN731JTTD1053B25
RES 105K OHM 0.1% 1/16W 0603
SIT1602BI-72-33S-33.000000E
SIT1602BI-72-33S-33.000000E