SIT9120AC-1B1-25S166.660000E
Description
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AC-1B1-25S166.660000E PDF
Type Description
Series:SiT9120
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MQF326T33-30.720-2.5/-30+85
MQF326T33-30.720-2.5/-30+85
XTAL OSC TCXO 30.7200MHZ CMOS
SiT3372AI-2E9-33NX14.400000X
SiT3372AI-2E9-33NX14.400000X
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
SiT3372AC-2B9-30NC148.350000Y
SiT3372AC-2B9-30NC148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
SiT3372AC-1B9-30NG14.400000X
SiT3372AC-1B9-30NG14.400000X
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVPECL
SIT9120AC-1B1-25S166.660000E
SIT9120AC-1B1-25S166.660000E
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVPECL
SiT3373AC-2E3-30NZ270.000000X
SiT3373AC-2E3-30NZ270.000000X
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS
KJL6T17N6SNL
KJL6T17N6SNL
CONN PLUG HSNG FMALE 6POS INLINE