SIT1602BC-11-25S-37.500000G
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-11-25S-37.500000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:37.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)