SIT8103AC-33-25E-50.00000Y
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8103AC-33-25E-50.00000Y PDF
Type Description
Series:SiT8103
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)