QTM532-66.000MDE-T
Description
5.0X3.2 1.8V 50PPM (-40 TO 85C)
DataSheet
QTM532-66.000MDE-T PDF
Type Description
Series:QTM532
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)