SIT9120AC-2B2-XXE98.304000D
Description
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AC-2B2-XXE98.304000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:98.304 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)