SG5032CAN 8.192000M-TJGA3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG5032CAN 8.192000M-TJGA3 PDF
Type Description
Series:SG5032CAN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:8.192 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.6V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1B2-28NG77.760000T
SiT3372AI-1B2-28NG77.760000T
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E9-33NE133.650000X
SiT3372AI-2E9-33NE133.650000X
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVDS
SiT3372AI-2E3-33NX204.800000X
SiT3372AI-2E3-33NX204.800000X
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
WLP225-CK
WLP225-CK
COVER KIT FOR M(W)LP225 SERIES
SG5032CAN 8.192000M-TJGA3
SG5032CAN 8.192000M-TJGA3
XTAL OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD