ECS-100A-049
Description
XTAL OSC XO 4.9152MHZ TTL TH
Catalog
Oscillators
DataSheet
ECS-100A-049 PDF
Type Description
Series:ECS-100
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:4.9152 MHz
Function:-
Output:TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)