SIT8208AC-23-25E-31.250000X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT8208AC-23-25E-31.250000X PDF
Type Description
Series:SiT8208
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:31.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
638V16113I2T
638V16113I2T
XTAL OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD
SiT3373AC-4B2-25NZ250.000000X
SiT3373AC-4B2-25NZ250.000000X
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCSL
SiT9365AC-4B2-25E155.520000X
SiT9365AC-4B2-25E155.520000X
XTAL OSC XO 155.5200MHZ HCSL
SIT8208AC-33-28S-24.576000X
SIT8208AC-33-28S-24.576000X
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-23-25E-31.250000X
SIT8208AC-23-25E-31.250000X
90166-AS
90166-AS
CONTACT SPRING LOADED SLDR CUP
TVS06RF-13-8HB-LC
TVS06RF-13-8HB-LC
CONN PLUG HSG MALE 8POS INLINE