SG-615PTJ 33.3333MC0:ROHS
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ TTL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-615PTJ 33.3333MC0:ROHS PDF
Type Description
Series:SG-615
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4E9-33NC155.520000Y
SiT3372AI-4E9-33NC155.520000Y
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL