514CCC001120BAGR
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 18.4000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
514CCC001120BAGR PDF
Type Description
Series:Si514
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:18.4 MHz
Function:Enable/Disable (Reprogrammable)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4E2-28NY222.750000Y
SiT3373AC-4E2-28NY222.750000Y
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
SiT3372AI-4E9-33NC125.000000T
SiT3372AI-4E9-33NC125.000000T
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-2E2-30NX223.000000X
SiT3373AC-2E2-30NX223.000000X
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
MSMBJ100CA
MSMBJ100CA
TVS DIODE 100V 162V DO214AA
514CCC001120BAGR
514CCC001120BAGR
3140-1
INSERT BLANK RING (9140)
P34-12SW
P34-12SW
AC/DC CONVERTER 12VDC