SIT8209AC-G2-18S-166.666600Y
Description
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AC-G2-18S-166.666600Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.6666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E2-33NU156.250000Y
SiT3372AI-1E2-33NU156.250000Y
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
SiT3373AC-4B9-25NU614.000000X
SiT3373AC-4B9-25NU614.000000X
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ HCSL
SiT9365AC-4B3-28E150.000000T
SiT9365AC-4B3-28E150.000000T
XTAL OSC XO 150.0000MHZ HCSL
0LGR007.HXL
0LGR007.HXL
FUSE CARTRIDGE 7A 300VAC
SIT8209AC-G2-18S-166.666600Y
SIT8209AC-G2-18S-166.666600Y
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
43023
B555 7X10 RED/BLK/WHT DANGER
CIR06AF-40A-8P-F80-VO
CIR06AF-40A-8P-F80-VO
CONN PLUG HSNG MALE 8POS INLINE