SIT8008BI-71-28S-64.000000D
Description
MEMS OSC XO 64.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BI-71-28S-64.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:64 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)