SIT1602AI-32-33E-24.576000T
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT1602AI-32-33E-24.576000T PDF
Type Description
Series:SiT1602
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8924AA-72-33E-27.000000G
SIT8924AA-72-33E-27.000000G
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3373AI-4B2-30NX614.000000Y
SiT3373AI-4B2-30NX614.000000Y
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-1E2-28NE25.000000T
SiT3372AC-1E2-28NE25.000000T
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
RCS0603412KFKEA
RCS0603412KFKEA
RES SMD 412K OHM 1% 1/4W 0603
SIT1602AI-32-33E-24.576000T
SIT1602AI-32-33E-24.576000T
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5MM
TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 3.5MM