SIT9120AI-2D1-25E166.666666X
Description
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVDS
DataSheet
SIT9120AI-2D1-25E166.666666X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66667 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)