SIT1602BC-31-28E-27.000000T
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-31-28E-27.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E9-33NY281.000000Y
SiT3373AC-1E9-33NY281.000000Y
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVPECL
SiT5356AICFN-28VT-16.384000X
SiT5356AICFN-28VT-16.384000X
XTAL OSC VCTCXO 16.3840MHZ