SIT8008BC-33-33S-24.000000X
Description
MEMS OSC XO24MHZ SMD
DataSheet
SIT8008BC-33-33S-24.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B2-33NU280.550000X
SiT3373AC-4B2-33NU280.550000X
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL