SIT1602BI-81-18N-33.000000T
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-81-18N-33.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)