SIT1602BC-71-33E-24.000000G
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-71-33E-24.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-4B1-33E161.132813T
SiT9365AC-4B1-33E161.132813T
XTAL OSC XO 161.132813MHZ HCSL
SIT8209AC-33-33E-156.257812Y
SIT8209AC-33-33E-156.257812Y
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
SiT3372AI-1B2-25NG148.425750X
SiT3372AI-1B2-25NG148.425750X
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
TPC27AHM3_A/H
TPC27AHM3_A/H
TVS DIODE 23.1V 37.5V TO277A
SiT3372AI-1B2-28NH25.000000Y
SiT3372AI-1B2-28NH25.000000Y
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
SIT1602BC-71-33E-24.000000G
SIT1602BC-71-33E-24.000000G