EG-2121CA 515.0000M-LHRNB
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 515.0000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
EG-2121CA 515.0000M-LHRNB PDF
Type Description
Series:EG-2121CA
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:515 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-5°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E9-25NY280.550000X
SiT3373AI-4E9-25NY280.550000X
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
SiT3373AC-4E3-30NU540.000000T
SiT3373AC-4E3-30NU540.000000T
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
SiT5356AICFP-33VT-19.200000X
SiT5356AICFP-33VT-19.200000X
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ
EG-2121CA 515.0000M-LHRNB
EG-2121CA 515.0000M-LHRNB
SiT3372AC-2E9-25NX156.250000T
SiT3372AC-2E9-25NX156.250000T
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
SiT3372AI-2E9-30NZ184.320000Y
SiT3372AI-2E9-30NZ184.320000Y
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS