SIT1602BI-13-30S-65.000000D
Description
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-13-30S-65.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:65 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)