SIT5156AI-FD-33N0-12.000000X
Description
TCXO HCMOS 12MHZ
DataSheet
SIT5156AI-FD-33N0-12.000000X PDF
Type Description
Series:SiT5156, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:TCXO
Frequency:12 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):53mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:10-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.042" (1.06mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-33-33N-8.192000T
SIT1602BI-33-33N-8.192000T
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
SiT5156AI-FK-28N0-40.000000X
SiT5156AI-FK-28N0-40.000000X
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ LVCMOS
SiT3373AC-4E9-30NY270.000000X
SiT3373AC-4E9-30NY270.000000X
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
PAT0805E1960BST1
PAT0805E1960BST1
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/5W 0805
SIT5156AI-FD-33N0-12.000000X
SIT5156AI-FD-33N0-12.000000X
TCXO HCMOS 12MHZ