CA70C3004IMT
Description
XTAL OSC XO 30.0MHZ 1.8V SMD
DataSheet
CA70C3004IMT PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:30 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DSC6101JI2A-024.0000T
DSC6101JI2A-024.0000T
MEMS OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
SiT3372AC-4B2-25NB50.000000T
SiT3372AC-4B2-25NB50.000000T
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-2E9-33NC155.520000T
SiT3372AC-2E9-33NC155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
3557-2
FUSE BLOCK BLADE 500V 30A PCB
CA70C3004IMT
CA70C3004IMT
XTAL OSC XO 30.0MHZ 1.8V SMD