SIT8208AI-21-33E-14.000000X
Description
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-21-33E-14.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:14 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)