SIT8208AI-G1-18E-16.368000T
Description
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-G1-18E-16.368000T PDF
Type Description
Series:SiT8208
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:16.368 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B3-33NE155.520000X
SiT3372AC-4B3-33NE155.520000X
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
SIT9120AI-2B2-XXE166.666666D
SIT9120AI-2B2-XXE166.666666D
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVDS
SiT5156AE-FA-30E0-10.949297Y
SiT5156AE-FA-30E0-10.949297Y
XTAL OSC TCXO 10.949297MHZ
SIT8208AI-G1-18E-16.368000T
SIT8208AI-G1-18E-16.368000T