SIT9120AC-2C3-XXS74.250000T
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AC-2C3-XXS74.250000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.25 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)