SIT3907AI-C2-25NB-210.000000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC DCXO 210.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3907AI-C2-25NB-210.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT3907
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:DCXO
Frequency:210 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):34mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)