MXO45T-5C-10M000000
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS TTL
DataSheet
MXO45T-5C-10M000000 PDF
Type Description
Series:MXO45T
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.09mm)