SIT8924AA-82-33N-4.000000Y
Description
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8924AA-82-33N-4.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT8924
Type:XO (Standard)
Frequency:4 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.8mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)