SIT1618BA-83-33E-20.000000Y
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT1618BA-83-33E-20.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT1618
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AICFQ-30E0-20.000000X
SiT5356AICFQ-30E0-20.000000X
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ
SiT3373AI-2B9-25NY270.000000Y
SiT3373AI-2B9-25NY270.000000Y
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVDS