AX7MCF4-100.0000T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CML SMD
DataSheet
AX7MCF4-100.0000T PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX7
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):68mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BC-21-33N-40.500000D
SIT1602BC-21-33N-40.500000D
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS
SiT3373AI-2B2-30NH240.000000Y
SiT3373AI-2B2-30NH240.000000Y
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
SiT3372AI-2B2-28NZ148.350000T
SiT3372AI-2B2-28NZ148.350000T
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
AX7MCF4-100.0000T
AX7MCF4-100.0000T
IO-XLR3-F-BKAU
IO-XLR3-F-BKAU
CONN PLUG FMALE XLR 3POS GOLD
DRV5055-ANGLE-EVM
DRV5055-ANGLE-EVM
DEVELOPMENT POWER MANAGEMENT
ID20 SXGA SD 64MM HS P