
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8918 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 10 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SIT8918AA-72-33S-10.000000D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
OSC XO 4MHZ 1.8V HCMOS
FIXED IND 2.2UH 1.7A 154MOHM SMD
CONN HEADER SMD R/A 10POS 3MM