SIT8208AI-81-33E-4.096000Y
Description
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AI-81-33E-4.096000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:4.096 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B9-30NZ35.328000T
SiT3372AC-4B9-30NZ35.328000T
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
SiT3373AC-4E9-28NU280.550000X
SiT3373AC-4E9-28NU280.550000X
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL
SiT3372AC-1B9-33NE148.425750X
SiT3372AC-1B9-33NE148.425750X
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
SiT3372AI-4E2-30NX161.132810X
SiT3372AI-4E2-30NX161.132810X
SIT8208AI-81-33E-4.096000Y
SIT8208AI-81-33E-4.096000Y
POE HAT FOR ROCK PI 4
SG-51PH 32.0000MC
SG-51PH 32.0000MC
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS TH