SIT1602BC-13-XXE-33.000000E
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-13-XXE-33.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT1602BI-72-XXS-6.000000E
SIT1602BI-72-XXS-6.000000E
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-1E3-25NE155.520000T
SiT3372AC-1E3-25NE155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B2-25NH161.132810Y
SiT3372AI-4B2-25NH161.132810Y
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
C-3X
C-3X
FIXED IND 10H 50MA 500 OHM CHASS
6LF22XWA/1SB
6LF22XWA/1SB
BATTERY ALKALINE 9V
5923131313F
5923131313F
BI-LEVEL Y/G-Y/G SIL 13" REEL SI
SIT1602BC-13-XXE-33.000000E
SIT1602BC-13-XXE-33.000000E