EG-2121CA 133.0000M-PHPNL3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 133.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
EG-2121CA 133.0000M-PHPNL3 PDF
Type Description
Series:EG-2121CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:133 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):80mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)