
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 638 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 161.1328 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 88mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 638E16116A3T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
CAP CER 0805 62PF 16V ULTRA STAB
XTAL OSC XO 161.1328MHZ LVPECL
CONN RCPT MALE 56POS CRIMP
KIT DEV MCU/MPU PSD FOR 68HC11