
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 4.096 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.71V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 1.3mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of AMPMDDD-4.0960 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 20.0025MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVPECL
CAP CER 1500PF 25V X7R 0805
CAP CER 0402 56PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 470PF 1.2KV C0G/NP0 1808
MEMS OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD