SIT8225AC-3F-18E-25.000000Y
Description
-20 TO 70C, 5032, 10PPM, 1.8V, 2
DataSheet
SIT8225AC-3F-18E-25.000000Y PDF
Type Description
Series:SiT8225
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)