
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA70 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 27 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS, TTL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±150ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 30mA |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CA70C2707PNT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVDS SMD
CAP CER 3300PF 500V X7R 1812
MEMS OSC XO 7.6800MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 27.0MHZ 2.5V SMD
LINE FILTER 400A CHASSIS MOUNT