
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT8208 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 16.367666 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 33mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT8208AC-G2-33E-16.367667X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
CONN HEADER VERT 30POS 2MM
CONN HEADER VERT 44POS 2.54MM