
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT1602B |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 28.6363 MHz |
| Function: | - |
| Output: | HCMOS, LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.8V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 4.5mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of SIT1602BC-31-28N-28.636300X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
DC DC CONVERTER 5V 200W